Блог керівника

БЛОГ ЗАВІДУВАЧА КИТАЙГОРОДСЬКОГО ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

КОСТЕНКО ЛАРИСА БОРИСІВНА

РАННЯ  профорієнтація  дошкільників

Малюк, який прийшов сьогодні в дитсадок –це майбутній трудівник, активний учасник грандіозних звершень, що відбуваються в нашій країні.

До того дня, коли він стане за верстат, поведе в поле комбайн, почне лікувати людей, вчити дітей, або зводити будинки мине чимало років. Він ходитиме в дитсадок, навчатиметься в школі. І весь цей час має стати підготовкою молоді до майбутнього трудового життя. І дитсадок-перша сходинка на цьому шляху.

Навчально-виховний процес в дитсадку передбачає ознайомлення з працею дорослих.

Ознайомлення дітей з працею дорослих і виховання поваги до неї - один із способів формування в дітей працьовитості, позитивного ставлення до праці і трудівників. В Базовій програмі визначено, що працелюбність є основною якістю особистості, а також стоїть поряд із людяністю, щедрістю, розсудливістю, справедливістю, відповідальністю та спостережливістю.

У період старшого дошкільного віку «закладаються передумови майбутньої праці»:

-поглиблюється мотивація трудових доручень;

-закладаються уявлення  про працю людей, їх професій;

-формуються певні уявлення про працю і на цій основі виховуються почуття поваги до праці дорослих;

-діти вчаться цінити працю;

-з’являються прагнення до трудової діяльності та здатність самостійно ставити мету діяльності;

-формуються деякі особистісні якості - працелюбність, наполегливість, старанність тощо.

Аналізуючи Базову програму хочу  визначити роль освітнього простору, в якому розвивається дитина, приділяється велике значення збагаченню життєвого досвіду дошкільника. Формування вищих людських почуттів проходить в процесі засвоєння дитиною соціальних цінностей, соціальних норм, потреб, прийнятих в суспільстві. Дитина здобуває своєрідну систему еталонів: оцінює їх емоційно як привабливі або відштовхуючі, як добрі або злі, як прекрасні або потворні. Головне показати  дітям соціальний світ «внутрішньо» і допомогти накопичити соціальний досвід, зрозуміти своє місце в цьому світі. Праця - це також соціальне явище, прояв турботи людей один про одного.   Базова програма орієнтує: щоб дитина була готовою брати участь у суспільно - значущій діяльності, і мати уявлення про те, що кожна людина не лише спроживач предметів, а їх творець.  Дорослим в свою чергу слід заохочувати дітей розвивати потребу в реалізації творчих здібностей дітей, бажання експериментувати.

Особливості ранньої профорієнтації в дошкільному віці – є однією із важливих і актуальних тем сьогодення. Підготовка до вибору професії важлива тому, що вона є невід’ємною частиною всебічного розвитку особистості, тобто з усією системою навчально-виховного процесу.      Поняття «профорієнтація» включає в себе систему заходів, що допомогає людині при вступі в життя,науково обгрунтовано вибрати професію або систему виховної роботи в цілях розвитку професійного направлення.